fbpx

Do rozpoczęcia gry w turniejach online niezbędne jest posiadanie kamerki IP. Jeżeli nie masz takiego sprzętu to nic straconego. Posiadacze smartphonów działających na systemie Android mogą zainstalować aplikację, która umożliwi im wykorzystanie swojego telefonu jako kamery i ustawienie go przy tarczy. W tym artykule dowiesz się krok po kroku jak to zrobić.

Podstawą do wzięcia udziału w turniejach online jest posiadanie kamerki IP bądź smartfona pracującego na systemie operacyjnym Android, komputera oraz dostęp do programów niezbędnych w przeprowadzeniu zdalnego pojedynku. W poniższym tutorialu znajdują się kolejne kroki, które należy wykonać w celu ustawienia i skonfigurowania potrzebnych do tego narzędzi.

Jeśli nie posiadasz kamerki IP, pierwszym krokiem jest pobranie ze Sklepu Play aplikacji o nazwie “IP Webcam”. Po jej zainstalowaniu przechodzimy do konfiguracji.

 

Wybieramy “Ustawienia video”

1

Ustawiamy “Rozdzielczość video” (sugerowane 352×288)

2

Cofamy do poprzedniego ekranu i na samym dole wybieramy “Uruchom serwer”

3

Konfiguracja kamery IP na komputerze

 

UWAGA! Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, upewnij się, że Twój telefon i komputer są połączone z tą samą siecią internetową!

Po kliknięciu uruchom serwer, włączy się kamera, a u dołu ekranu zobaczycie adres IPv4.

Adres IP wraz z portem wpisujemy w okno przeglądarki internetowej (w tym przypadku jest to 192.168.43.1:8080). Jako przetwornik obrazu zaznaczamy “Przeglądarka” i w efekcie otrzymujemy podgląd z kamery naszego smartfona.

Następnie z poziomu przeglądarki przechodzimy do zakładki “Sterowniki videochat” (w górnym menu), wybieramy “Adaptery kamery IP Camera” i klikamy “Pobierz go tutaj” (wszystko zaznaczone żółtym kolorem na załączonym obrazku).

Instalujemy sterownik i uruchamiamy go. W polu “Camera feed URL” wpisujemy swój adres IP w taki sposób jak na obrazku, następnie klikamy “Autodetect” w celu wykrycia rozdzielczości i zapisujemy zmiany. Jeżeli wszystko jest poprawnie skonfigurowane to program automatycznie pobierze ustawioną przez nas wcześniej rozdzielczość.

7