fbpx

Turnieje online rozgrywane są na platformie Zoom. Oprogramowanie to umożliwia nam swobodną komunikację w ramach wspólnego lobby oraz przenoszenie się do osobnych pokojów, w których rozgrywane są mecze.

W tym poradniku dowiesz się jak poprawnie skonfigurować platformę, tak aby w pełni wraz z innymi graczami cieszyć się grą!

Wchodzimy na stronę www.zoom.us, klikamy “Sign up for free” i zakładamy konto. Bardzo prosimy o stworzenie nicku w oparciu o imię i nazwisko. Znacząca ułatwi to nam kontrolę nad turniejem oraz w łatwy sposób pozwoli przydzielać do pokoi meczowych.

Po zarejestrowaniu w zakładce “Resources” wybieramy “Download Zoom Client” i pobieramy Zoom Client for Meetings (wszystko zaznaczone żółtym kolorem na załączonym obrazku).

Po pobraniu Zooma, logujemy się i przechodzimy do ustawień. Klikamy na zębatkę w prawym górnym rogu i wybieramy zakładkę “Video”. Z rozwijanej listy jako kamerę wybieramy “MJPEG Camera”. Upewnij się, czy pole “Mirror my video jest odznaczone”.

W momencie rozpoczęcia turnieju należy być zalogowanym i dostępnym na zoomie. Wszyscy uczestnicy turnieju zostaną zaproszeni do wspólnego lobby turniejowego. Po rozpoczęciu pojedynku, każdy z graczy zostanie przydzielony do pokoju ze swoim przeciwnikiem. W celu dołączenia klikamy “Join”. Jeśli okienko z zaproszeniem nie pojawiło się, może do niego przejść poprzez kliknięcie “More” na dolnym pasku nawigacyjnym. Po zakończonym pojedynku wybieramy “Leave Breakout Room”, co automatycznie cofnie nas do głównego lobby turniejowego.

Po konfiguracji kamery i programu Zoom istnieje możliwość kalibrowania kamery (przybliżenie, oddalenie, przesunięcie) z poziomu przeglądarki. Warto ustawić ją tak, aby tarcza zajmowała jak największą powierzchnię ekranu. To bardzo ważne dla komfortu rozgrywanych pojedynków.