fbpx

Do odbycia pojedynku niezbędny jest także licznik punktów, tzw. scoreboard. W celu łatwej wymiany informacji o aktualnym stanie licznika obu graczy, będziemy korzystać ze strony www.lidarts.org 

 

Na ww. stronie należy się zarejestrować i jako nazwę gracza podać swoje imię i nazwisko. Bardzo prosimy by zwrócić na to uwagę, ułatwi to kontrolę nad turniejami i wzajemnie wyszukiwanie się.

 

Poniższa grafika prezentuje prawidłowe ustawienia gry. Uwaga! System gry w poszczególnych turniejach może różnić się, dlatego format gry (Best of) wybieramy zgodnie z zasadami aktualnie trwających zawodów.

Po przydzieleniu do pokoju meczowego w aplikacji zoom, rzucamy “do środka”. Jako pierwsza rzut oddaje osoba będąca tzw. pierwszą czytaną, czyli zajmująca wyższą pozycję w turniejowej drabince na challonge.com.

Po rozstrzygnięciu pojedynku, zapraszamy się do gry na lidarts.org. Zapraszający musi zwrócić także uwagę na rubrykę “First to throw”. Jeśli wygrał on rzut do środka, zaznacza “Me”, jeśli przegrał, zaznacza “Opponent”.

 

Istotne jest także wygodne ułożenie okna aplikacji Zoom i przeglądarki z licznikiem na ekranie komputera. W celu dobrej funkcjonalności, po rozpoczęciu pojedynku na stronie lidarts.org, klikamy “Change keeypad position” oraz “Toggle keypad visibility”. Sugerujemy ułożyć okna w takich proporcjach jak na poniższej grafice aby dobrze widzieć tarczę rywala i wygodnie wpisywać rzucone przez nas wartości.