fbpx

WITAJCIE DARTERZY!

Witamy na stronie internetowej poświęconej Kwalifikacjom do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy federacji EDF w darta elektronicznego. Znajdziecie tu informacje dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w  Finałowych Turniejach Kwalifikacyjnych i walkę o nominację do kadry!

Celem kwalifikacji jest wyłonienie 4 darterów, którzy będą nas reprezentować na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 20-27 sierpnia br. w pięknym słoweńskim ośrodku Terme Olimia. Dotychczas kadrowicze powoływani byli w Mistrzostwach Polski, jednak w tym roku organizacja dużych i otwartych imprez jest bardzo utrudniona, dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału przedstawionym poniżej cyklu kwalifikacyjnym.  

Finałowe Turnieje Kwalifikacyjne odbędą się w dniach 31.07-1.08 (sobota-niedziela) w Bydgoszczy. Będą to dwa turnieje o zamkniętej frekwencji. W każdym z nich wyłonionych zostanie dwóch zawodników (I i II miejsce), którzy otrzymają nominację do kadry i reprezentować będą nasz kraj na 7 dniowych Mistrzostwach Europy. Prawo do gry w finałach uzyskają jedynie zawodnicy zakwalifikowani z organizowanych lokalnie Turniejach Klubowych (ok. 32 zawodników) oraz zawodnicy zaproszeni do gry bez kwalifikacji (max 24 zawodników, m.in. mistrzowie Polski różnych kategorii z lat ubiegłych).

Na tej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o Turniejach Klubowych, Finałowych Turniejach Kwalifikacyjnych, jak i samych Mistrzostwach Europy 2021. Do Waszej dyspozycji zostawiamy kalendarz turniejowy, sekcję wyników oraz prezentacji Ambasadorów Darta, czyli organizatorów lokalnych turniejów klubowych umożliwiających uzyskanie karty do gry w finałach. Liczymy, że wszystkie informację będą dla Was zrozumiałe i czytelne – gdyby tak nie było, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Wasze pytania i sugestię. 

Dziękujemy za dotychczas poświęconą uwagę i zapraszamy do zapoznania się z konceptem kwalifikacji do reprezentacji. Mamy nadzieję, że jesteście równie spragnieni darterskiej rywalizacji przy tarczy i z chęcią spróbujecie swoich sił w walce o nominację do kadry.

z darterskim pozdrowieniem

W imieniu Darts Polska

Dawid Bożek

Finałowe Turnieje Kwalifikacyjne

Jest to weekend turniejowy (31.07-1.08.2021r.), na którym wyłonimy 4 zawodników nominowanych do kadry Polski na Mistrzostwa Europy. Turnieje te mają zamkniętą frekwencję: aby mieć szasę gry należy zdobyć Kartę na którymś z lokalnych turniejów klubowych.  

Nagrody

Zdobywca I i II mijesca w każdym z Finałowych Turniejów Kwalifikacyjnych otrzymuję nominację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy EDF (20-27 sierpnia br, Terme Olimia, Słowenia). W skład nagrody wchodzi zakwaterowanie i wyżywienie (śniadanie-obiadokolacja) na 7 nocy oraz koszulka reprezentacyjna. 

Miejsce turnieju - 9Darts Club, ul. Rozłogi 26, Bydgoszcz 

31.07 (sobota) - I Finałowy Turniej Kwalifikacyjny
1.08 (niedziela) - II Finałowy Turniej Kwalifikacyjny

 • start: godz 13.00 format gry: grupy + single K.O. (w grupach lepszy z 5 legów), playoffy lepszy z 7 legów 
 • zamknięta lista startowa – planowana liczba zawodników 40-56 osób 
 • przed turniejem losowanie – zawodnicy zaproszeni rozstawieni (osobne losowanie rozstawienia) – do nich dolosowani zawodnicy zakwalifikowani z rankingów klubowych 
 • dart elektroniczny (soft tip), 
 • automaty Loewen Darts (tarcza angielska), bez wrzutów własnych 
 • zawodnicy zakwalifikowani z turniejów klubowych nie płacą opłaty startowej
 • gramy zgodnie z regulaminem Darts Polska

Jak zakwalifikować się do turniejów finałowych?

Aby otrzymać prawo do gry w Finałowych Turniejach Kwalifikacyjnych (31.07-1.08.21 w Bydgoszczy) należy uzyskać Kartę w jednym z lokalnych turniejów klubowych organizowanych przez Ambasadorów darta. W każdym z miast kwalifikacje mają odmienny koncept kwalifikacyjny, różna jest też liczba miejsc – sprawdź poniżej jak zakwalifikować się w Twoim regionie.

Miasta: Bydgoszcz, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Gniezno, Inowrocław, Łódź, Ruda Śląska, Toruń,

Wybierz swoje miasto

Organizujesz turnieje?

Zależy nam, aby w każdym regionie Polski była możliwość wzięcia udziału w turnieju klubowym, a tym samym możliwość uzyskania karty do gry w Finałowych Turniejach Kwalifikacyjnych do kadry. Jeżeli aktywnie zajmujesz się promowaniem darta i organizacją turniejów, zapraszamy do dołączenia do grona Ambasadorów Darta i przeprowadzenia Turnieju Klubowego, który da szansę uzyskania karty do gry w finałach dla zawodników z Waszej organizacji. 

Mistrzostwa Europy federacji EDF

 • termin: 20-27 sierpnia 2021r. 
 • miejsce: ośrodek Terme Olimia w Słowenii 
 • ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią organizator (federacja EDF) zezwala na wstęp na salę gry tylko dla osób: 1) zaszczepionych w terminie 14-90 dni przed imprezą, 2) ozdrowieńców – z przebytą chorobą w ciągu ostatnich 6 miesięcy, 3) osób z ważnym testem – ważność testu to 48h, testy bezpłatne) – więcej info w oficjalnym komunikacie organizatora: tutaj
 •  na Mistrzostwach odbędzie się 40 różnych turniejów – kalendarz znajdziecie tutaj
 • Finałowe Turnieje Kwalifikacyjne wyłaniają łącznie 4 darterów, którzy wygrywają nominację do Kadry Polski wraz z opłaconym zakwaterowaniem i wyżywieniem na czas imprezy
 • Pozostałe ważne informacje takie jak możliwość zakwaterowania, komunikaty organizatorów itp. znajdziecie na stronie organizatora Mistrzostw – tutaj 
 • Jeżeli interesują Was sam ośrodek w Terme Olimia wejdźcie na oficjalną stronę kurortu i sprawdźcie dostępne atrakcje i udogodnienia
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Powyżej zamieszczamy relację video z ostatnich Mistrzostw Europy, na których nasze reprezentacje odniosły niesamowity sukces – Mistrzostwo Europy Drużyn Narodowych w kat. kobiet i mężczyzn. Kadra kobiet w składzie: Agnieszka Wiśniewska, Katarzyna Bożek, Renata Słowikowska, Karolina Ratajska; reprezentacja Polski mężczyzn w składzie: Krzysztof Ratajski, Sebastian Białecki, Sebastian Steyer, Mateusz Sawicki, Łukasz Wacławski, Tomasz Michalski. Nagrania i montaż filmów wykonał Jacek Kowalonek. 

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego. Kliknij w przycisk poniżej