fbpx
Masz wolny wieczór i spędzasz go w domu? Chcesz pograć w darta? Zgłoś się do wybranego turnieju i graj o zwycięstwo. Nasze turnieje cechuje różnorodność formatów i możliwości stawienia czoła zawodnikom z całej darterskiej Polski. Jak wygląda taki turniej? Co musisz zrobić żeby w nim zagrać?
Podstawowym narzędziem rozegrania pojedynku z przeciwnikiem jest kamerka IP. To ona odpowiada za podgląd na twoją tarczę. Co jeśli nie posiadasz kamerki? Nic straconego. Tę rolę może pełnić smartfon. Jak sprawić żeby stał się kamerką IP? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.
Za komunikację w turnieju odpowiada program Zoom. Przed startem zawodów należy ustawić odpowiednią kamerę, zalogować się i oczekiwać na zaproszenie do turniejowego lobby. Kiedy wszyscy zgromadzimy się w jednym miejscu, organizatorzy tworzą pokoje gry i przydzielają do nich graczy zgodnie z drabinką turniejową. Wszystkie informacje na temat tej platformy i wymaganych ustawień znajdziesz tutaj.
Drabinkę turniejową można śledzić na stronie www.challonge.com. Najpóźniej 15 minut przed każdym turniejem otrzymasz zaproszenie do uczestnictwa w nim. Po wygranym meczu pozostaje wpisać wynik i czekać na kolejny. Jeśli nie wiesz jak zaakceptować zaproszenie i zgłosić wynik, przeczytaj o tym w naszym poradniku. Licznik punktów w meczu tworzymy na stronie www.lidarts.org. Więcej informacji o nim w tym artykule.
Z założenia każdy turniej ma być nie tylko rywalizacją, ale także zabawą. Korzystając z możliwości programu Zoom, chcemy tworzyć tzw. “turniejową atmosferę”. Poza pokojami do gry, będzie dostępny także jeden dodatkowy – przeznaczony dla graczy oczekujących na mecz i odpadających z turnieju.
Mamy nadzieję, że opanowanie kwestii technicznych zajmie Wam tylko chwilę, a radość z darterskiego spotkania w sieci będzie ogromna. 
Do zobaczenia przy tarczy!